Dom Gościnny

nad Jeziorem Hańcza

Zapraszamy!

Suwalski Park Krajobrazowy

Miejsce, do którego Państwa zapraszamy, to Suwalski Park Krajobrazowy. Obejmuje on najpiękniejsze tereny północnej Suwalszczyzny. Jest enklawą krajobrazu górzystego, nazywany bywa przez odwiedzających: „Bieszczady z jeziorami”. Malownicze polodowcowe krajobrazy odbijają się w toni krystalicznie czystych jezior, ukrytych jakby przed światem w dużych zagłębieniach terenu. Bujne lasy rosnące na brzegach jezior i wzniesieniach, obfitują w różne gatunki grzybów i nie raz odwiedzane przez dzikie zwierzęta.

Mierkinie

Dom Gościnny położony jest we wsi Mierkinie na wzgórzu, z którego rozpościera się piękna panorama na jezioro Hańcza, na okoliczne łąki i lasy.  Jest to drewniana chata kryta wiórami, z dużym tarasem widokowym. Wystrój wnętrza nadaje charakter prosty, a zarazem elegancki i przytulny. Już w progach udziela się domowa atmosfera i przyjazny klimat panujący w sali kominkowo – jadalnej, a zapach z kuchni zachęca by pozostać.

Całość jest utrzymana w prostym charakterze, jednym przypomina leśniczówkę, innym chatkę na końcu świata. W obrębie posesji znajduje się  teren rekreacyjny obejmujący boiska do gier zespołowych oraz plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i relaks.

Nurkuj z nami

Dla płetwonurków jezioro Hańcza jest jednym z najważniejszych punktów na nurkowej mapie Polski. Z całego kraju zjeżdżają się entuzjaści tego sportu, aby poznać tę tajemniczą głębię. Z naszego brzegu za pomocą dwóch 10 osobowych łódek lub specjalnego „pływadła” dopłyniemy w każde miejsce!

Wiele oblicz jednego jeziora

0
lat działalności
0
kroków do jeziora
0
metrów głębokości

Odpocznij...

nad pięknym jeziorem Hańcza.

Galeria

Kontakt

Dom Gościnny 
nad Jeziorem Hańcza

+48 608 508 716
[email protected]

Przewiń do góry